מרכז רוסינג

צוות המרכז

שרה ברשנטיין

דר' שרה ברנשטיין

מנכ"לית

שרה נולדה בבריטניה ובעלת רקע במשפטים ובגישור. מאז שנת 2000 עסקה בתחום קידום השלום, תוך התמחות בתחום הדיאלוג הבין-דתי. בעלת דוקטורט בלימודי שלום ופיוס מטעם אוניברסיטת קובנטרי באנגליה. את הדוקטורט קיבלה מאוניברסיטת קובנטרי באנגליה, על עבודתה בנושא "נרטיבים של שייכות: סיפורי חיים של נשים יהודיות ישראליות בירושלים". היא העורכת -שותפה היהודיה של הספר "נשות הספר: קולאז' ירושלמי". מאמרה "האם 'בין-דתי' נרדף ל'בין-אמונתי'? תפקידי הדיאלוג בפיוס ובשלום" פורסם כפרק בספר "בניית שלום ופיוס – אתגרים ותמות עכשוויות. (הוצאת pluto, 2012). שרה לוקחת חלק במועצה המייעצת של Alliance for peacebuilding Global בכל הנוגע לפיוס בין-דתי, והיא חברת הנהלה מייסדת בארגון הבינלאומי לליווי רוחני. מתגוררת בירושלים.

sarah@rossingcenter.org

חנה בנדקובסקי

חנה בנדקובסקי

מנהלת תכניות מרכז ירושלים ליחסי יהודים ונוצרים – JCJCR

חנה בעלת תואר שני מהחוג למדע הדתות באוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת 16 שנות ניסיון בשטח בכל הקשור לפעילות בין-דתית בינלאומית ומקומית. חנה אחראית על הניהול השוטף של התוכניות החינוכיות של המרכז, מסייעת בכתיבת תכנים חינוכיים בשפה העברית, ומרצה ומלמדת במגוון תוכניות חינוכיות. בנוסף לתפקידה במרכז רוסינג, חנה עובדת כמדריכת סיורים בירושלים עבור קבוצות שונות. קהל היעד שלה כולל בעיקר קבוצות של ישראלים-יהודיים, ומגיע לכ-1,500 איש בשנה, אשר משתתפים בהדרכות העוסקות בנצרות ובנוצרים בארץ הקודש בכלל וברובע הנוצרי בירושלים בפרט. מתגוררת בירושלים.

hanab@jcjcr.org 054-2103314

חוסאם אליאס

חוסאם אליאס

מנהל תכנית "דיאלוג וזהות"

לחוסאם מעל 13 שנות ניסיון מעשי בפרוייקטים קהילתיים אשר באים לקדם הבנה הדדית וסובלנות בין קבוצות דתיות ולאומיות שונות והוא בעל תואר שני בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. חוסאם הוא מנהל-שותף של תכנית "דיאלוג וזהות", אשר כעת פועלת ב-24 בתי ספר בגליל ובמרכז הארץ. נוסף על עבודתו במרכז רוסינג, חוסאם גם עובד באגודה הנוצרית הבינלאומית לישראל (ICCI ) היושבת בנצרת. מתגורר בכפר כנא.

Hussam@rossingcenter.org

כמי מזרחי

כמי מזרחי

מנהלת תכנית ״מחנכים לשינוי"

לכמי ניסיון של שנים כמחנכת וכמנחת קבוצות בתחום של יחסי יהודים – ערבים. כמי מנהלת את תכנית "מחנכים לשינוי", ועוסקת בניהול, תמיכה והכשרה של צוות התכנית אשר כולל ומנחות יהודיות וערביות הפועלות ברחבי הארץ. היא בעלת תואר ראשון בחינוך, תואר שני בלימודי שלום ופיתוח (יחסים בינלאומיים), ומשלימה תואר שני נוסף בביבלותרפיה במכללת דוד ילין. מתגוררת בצור הדסה.

cami@ed4change.org

אופיר ירדן

אופיר ירדן

מנהל תכנית מרכז "עדשה": מרכז ירושלים למפגש בין-דתי

אופיר מנהל את מרכז עדשה (בערבית "עדסה"), אשר יוצר ומוביל סיורים לימודיים בישראל/פלסטין לקבוצות בין-דתיות מחו"ל. הוא מרצה בכיר בלימודי יהדות וישראל במרכז ירושלים של אוניברסיטת בריגהם (BYU) ומלמד במספר אוניברסטאות ומכללות אחרות בירושלים. כמו כן, אופיר הוא מורה דרך מוסמך ומכשיר מדריכים ומורי דרך אחרים בנשואי יהדות ואסלאם מאז שנות ה-90. בעל ניסיון עשיר בנושאים בין-דתיים, שכן הוא הפעיל וריכז תכניות מעורבות רבות, ולאחורנה החל בהוראת קורסי דת וטרנספורמציה של קונפליקט. נולד בארה"ב ומתגורר בירושלים מאז שנת 1978.

ophir@rossingcenter.org

ויויאן רביע

ויויאן רביע

 מנהלת תכנית "הבית הפתוח"

ויויאן עבדה למעלה מ-13 שנים כמנחת קבוצות מקצועית, בתחומי יחסי יהודים-ערבים, זהות אישית, העצמה נשית ועוד. היא רכזת-שותפה בתכנית "Healing Hatred", ואף מרכזת את תכניות "מחנכים לשינוי" בבתי הספר הערביים. בעברה היא ניהלה תכניות במסגרת "הבית הפתוח" ברמלה: המרכז לדיאלוג יהודי-ערבי, וגם ריכזה את תכנית "דיאלוג וזהות" במרכז רוסינג. ויואן כעת מסיימת תואר MA בלימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת ברמלה.

vivian@rossingcenter.org

גל אבלגון

גל אבלגון

מנהלת תכנית "בית מפגש"

גל מנחת קבוצות, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר ראשון ושני במחשבת ישראל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. היא ערכה מחקר השוואתי בין יהדות לנצרות בעת העתיקה בנושא הנידה. בוגרת הכשרת מנחי קבוצות ממכללת דויד ילין וכן הכשרת מנחי בתי-מדרש מטעם 'ממזרח-שמש'.

בנוסף לעבודתה ב-"מחנכים לשינוי", גל היא רכזת הערכה בארגון. בימים אלו היא משלימה לימודי הערכת תכניות. מתגוררת בירושלים.

gal@ed4change.org

Tamer

תאמר ח'לפו 

 רכז חברה ערבית ומנחה קבוצות

תאמר נולד בחיפה ומתגורר בירושלים. בהשכלתו תאמר מגיע מתחום פסיכולוגיה והנחיית קבוצות, בעל ניסיון בבניית קהילות וניהול פרויקטים חברתיים קהילתיים במזרח ירושלים שמתעסקים בנושאי שונות מינית ומגדרית וליווי ילדים ונוער בסיכון. 

tamer@ed4change.org

דר' פמלה לובל

דר' פמלה לובל

מנהלת פיתוח משאבים

פמלה בעלת דוקטורט בהיסטוריה פוליטית של סין המודרנית, ושימשה כמרצה באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב. פמלה עסקה בעיצוב פרוייקטים, בקרת וגיוס משאבים לעמותות העוסקות בזכויות אדם ותכניות פיתוח בישראל, בדרום מזרח אסיה ובאפריקה. כמו כן, היא בעלת תעודה בחינוך לגיל הרך ועבדה בתחום זה הן באוניברסיטה העברית והן בפרוייקטים מסחריים מטעם Time Life International.  מתגוררת בירושלים.

pamela@rossingcenter.org

ג'ון מונייר

רכז תקשורת

ג'ון נולד וגדל בירושלים והיה מעורב ביוזמות שלום ודיאלוג מגיל צעיר. הוא המשיך ללמוד מקצועות רלוונטיים באוניברסיטה, השלים תואר שני ביחסים בינלאומיים במזרח התיכון מאוניברסיטת אדינבורו, ותואר ראשון בדת, פוליטיקה וחברה מקינגס קולג' בלונדון. ג'ון כותב בימים אלה את התזה לתואר שני השני שלו באוניברסיטה החופשית של אנמסטרדם בלימודי תיאולוגיה ודת: בניית יחסים בין-דתיים.

john@rossingcenter.org

קרן

קרן הנדין

מנהלת הכספים ומדידה והערכת תכניות במרכז רוסינג.

בעלת תואר שני ביישוב בסכסוכים מאוניברסיטת ברנדייס ותואר ראשון בחינוך מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא בעלת ניסיון של למעלה מעשור בעבודה במסגרות רב-תרבותיות מקומיות ובינלאומיות, ומתמחה בניהול פרויקטים, פיתוח אסטרטגי, בניית שותפויות, ליווי והדרכה.

keren@rossingcenter.org

סלפי ארקליאן

סלפי ארקליאן

מנהלת משרד

סלפי נולדה למשפחה ארמנית ובעלת תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת חיפה. היא החלה את הקריירה שלה כמורה לאנגלית, והמשיכה בתחום האדמיניסטרציה במשך כמעט 20 שנה במספר חברות, כגון Palestinian Development Fund   ו- Palestinian Banking Corporation, וכעוזרת צוות לארבעה שותפים ב- PWC.

salpy@rossingcenter.org 

לאורה

לאורה וולובלסקי

רכזת אדמיניסטרטיבית, תכנית "מחנכים לשינוי"

לאורה מגיעה מתחום החינוך הבלתי פורמלי. בעלת ניסיון של שנים בהדרכה וריכוז פעילות של תנועת נוער ומערכות חינוך קיבוציות. במקביל עסקה בתחום הגזברות. לאורה אחראית על הניהול האדמניסטרטיבי של תכנית “מחנכים לשינוי” אשר כולל תיאום בין סגל התכנית במרכז רוסינג, המנחים השונים, בתי הספר, ומשרד החינוך. מתגוררת בירושלים.
חנאן

חנאן חדאד

 רכזת תכנית, "דיאלוג וזהות" ומנחה בפורום מחלקות חינוך

חנאן בעלת ניסיון של למעלה מעשור בהנחיית קבוצות, בדגש על קבוצות רב-תרבותיות, בנוסף לפיתוח תוכניות וריכוז פרויקטים ייחודיים. כמו כן, לחנאן תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מהמרכז הבין-תחומי בהרצליה. בתכנית "דיאלוג וזהות" היא מלווה את צמדי בתי הספר בצפון הארץ.

hannan@rossingcenter.org